درباره نقطه

کلامی پس از سالها خوانده ام
که روی الفبای آن مانده ام
الف خط سبزی ز بالای یار
و ب بوسه بر جام لبهای یار
همه هستی‌ام سوخت در تاب و تب
به سودای آن نقطه ی زیر لب
که آن نقطه گویاگر نکته هاست
که آن نقطه خورشید فیض خداست
که آن نقطه‌ام آشنا با دل است
معمای آن نقطه بس مشکل است
بس افتاده گردیده و پیر او
ندانسته تا حال تفسیر او
دل طالبان محو تمثال او
به قربان آن نقطه ی خال او

(معصومه طالبان)

به خونه جدید و گرد ما (نقطه) خوش آمدید!

نقطه، به عنوان نمادی از بی ابتدا و بی انتها، ماهیتی مرموز و جذاب دارد. نقطه کوچکترین المان هندسی در مکان و کوچکترین المان نوشتار ودر حروف است. در یک جمله نقطه انتهای پیام و ابتدای پیامی دیگر است. در حقیقت نقطه محل تغییر و تحول است.

cropped N Square Transparent -

هدف سایت (نقطه) شبیه به ماهیت نقطه است. در اینجا ما نقاط را به هم وصل میکنیم و جهانی از دانش و آگاهی را در اختیار شما قرار میدهیم! نقطه پلتفرمی است که در آن آگاهی و وجود را آغاز میکنید، بدون توقف، بدون پایان.!

Noghte Sarekhat Rectangle -

ماهیت یک نقطه، به ظاهر ساده اما به شدت پیچیده است و شناخت آن می تواند سهم مهمی در درک و فهم ما از جهان هستی داشته باشد. هر نقطه، در حالت تنهایی خود، بروزی از تکی بودن است. یک مختصات منحصر به فرد در بستر وجود، جایی که زمان و فضا در آن خلاصه می شود. مفهوم نقطه یک لحظه در زمان، یک مکان در فضا، یک فکر در ذهن، یا حتی یک احساس در قلب است. با این حال، قدرت واقعی آن زمانی آشکار می‌شود که ما شروع به ‘اتصال نقاط’ می‌کنیم.

اتصال نقاط نمادی از ایجاد روابط، بافتن داستان، درک الگوها و تشکیل یک تصویر بزرگتر است. همین فرآیند است که نقاط را از حالات جداگانه به گره‌های متصل شده یک شبکه تبدیل می‌کند، از تکه‌های ساده به قطعات پازلی که با هم یک تصویر فراگیر را آشکار می‌کنند. درست مثل اینکه یک نقطه در نقاشی به ساخت یک اثر بزرگ کمک می‌کند، و یک نت در سمفونی به یک ملودی هماهنگ می‌افزاید، یک نقطه در زندگی ما، هر چقدر بی اهمیت به نظر برسد، می‌تواند نقش حیاتی در شکل‌دهی به مسیر وجودمان با اتصال به دیگران ایفا کند. از طریق ‘اتصال نقاط’، ما ارتباط بنیادین همه چیزها را درک می‌کنیم.

سپتامبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲)

نقطه از کجا شروع شد؟

۱

نقطه از کجا شروع شد؟

سپتامبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲)

نظر شما چیست؟

شما چی فکر می‌کنید؟

نقطه
Logo
ثبت نام در سایت