طالع بینی مرد متولد آذر (قوس)

نام نمادقوس (sagittarius)
شماره شانس۶,۵,۶
رنگ شانسآبی روشن، کرم
روز شانسچهارشنبه و جمعه
سازگارترین جفت در رابطه‌هاحمل(فروردین) و اسد(مرداد)
ناسازگارترین جفت در رابطه‌هاجوزا(خرداد) و سنبله(شهریور) و حوت(اسفند)

شخصیت کلی متولدین آذر (با نماد قوس)

در روابط، افراد متولد آذر استقلال خواهی دارند، اما وقتی عاشق می‌شوند، نمی‌توان انکار کرد که آنها یکی از بزرگ‌دل‌ترین نشان‌های زودیاک هستند. قوس‌ها از لحاظ روحانی و فکری پیشرفته‌اند. شخص متولد قوس تضاد بین ذهن و بدن را به گونه‌ای تمرین می‌کند که بتواند به دیگران راهنمایی کند. برای قوس‌ها، عشق یک ماجراجویی رمانتیک است. آنها دوست دارند با مردم ملاقات کنند؛ در کل، جذابیت ماجرا بیشتر به خاطر هیجان آن است تا رمانتیک‌بودن واقعی. آنها اراده‌ای قوی دارند و در سازماندهی خوب هستند، ترکیبی که به آنها توانایی می‌دهد هر پروژه‌ای که شروع کنند را به نتیجه‌ برسانند.

متولدین برج قوس دوست دارند صریح و واضح باشند و دقیقاً می‌دانند چه عباراتی می‌تواند دشمنانشان را بیشترین آزار دهد. آن‌ها افرادی محترم، صادق، راستگو و خالص هستند. مستعد خشم و انفجارهای عاطفی هستند. از لحاظ حرفه‌ای، آن‌ها معلمان و فیلسوفان برجسته‌ای می‌شوند.

خصوصیات مرد متولد آذر

برج قوس نشانی است که افراد متولد بین ۲۳ نوامبر تا ۲۱ دسامبر را نمایندگی می‌کند. مرد قوس شاد و سرزنده است، مردی به طور معمول خوش‌بین با نگرشی مثبت که همیشه آماده ماجراجویی است، نشانه‌ای متغیر از آتش که تحت سلطه مشتری، کنتائور، کماندار سرسخت، نیمی اسب و نیمی انسان است.

 شخصیت و سبک زندگی مرد آذر

مردان متولد آذر رفتاری آسان‌گیر دارند، معمولا به دنبال ورزش‌های ماجراجویانه‌ای مانند اسکی، شکار خرس، یا عشق‌بازی‌های وحشی هستند. در آنها انگیزه‌ای همچون همینگوی برای بودن در فضای باز وجود دارد، کسانی که به شکار، ورزش‌های تماسی سنگین، یا یافتن راهی برای زندگی خارج از محدوده‌های زندگی معمولی علاقه‌مندند. این مردان فقط میل به ساکن شدن و زندگی در آرامش پشت حصارهای سفید رنگ ندارند. گاهی اوقات آن‌ها ممکن است بگردند، بعضی اوقات به صورت کوچ‌نشینی زندگی می‌کنند، کلا نادر است یک مکان خاص را خانه خود بنامند.

قنطورها در افسانه‌های روم باستان، فیلسوفانی دانا بودند، و همین تطابق را می‌توان در مورد برج قوس هوشمند عصر حاضر کشید. او فکوری روشن‌بین و تحلیل‌گر است، با رویکردی کلی‌نگر نسبت به هر موقعیتی. پیش از تجزیه و تحلیل اطلاعات و رسیدن به نتایج و انتخاب‌های خود، او همچنین شنونده‌ای فعال است، که آنچه شما برای گفتن دارید را جذب می‌کند. او این کار را به سادگی انجام می‌دهد، به طوری که ممکن است اطلاعات مهمی را فراموش کند.

مرد برج قوس، که تحت حکمرانی مشتری، فرمانروای خدایان است، دارای شکوهی اشرافی است. او نشان‌دهنده شکوه و اعتماد به نفس یک رهبر زاده است و هم دلسوز و هم عادل است. در جستجوی دانش، مرد برج قوس تشنه هر چیز جدید و ناشناخته‌ای است. این میل برای ادامه کشف، به این معناست که اگر به او فضای کافی ندهید، شروع به احساس حبس شدن کرده و عصبی می‌شود. او دل‌ربا و برون‌گراست، با رکیک‌ بودن یک قمارباز. به طور معمول، یک مرد برج قوس دارای دایره اجتماعی گسترده‌ای است. چون تقریباً هر چیزی برای مرد برج قوس جالب توجه است، به راحتی دچار حواس‌پرتی می‌شود، او جوینده‌ای برای حقیقت است و از یک ایده به ایده دیگر پرش می‌کند، بدون اینکه به عقب نگاه کند. یک خوش‌بین ابدی، هر جا که راهش ببرد، از کاوش‌های خود در زندگی لذت می‌برد.

شخصیت و سبک زندگی مرد آذر

آذری ها همیشه در جستجوی دانش هستند. آخرین نشانه آتشی زودیاک، کماندار مانند تیرهایی شعله‌ور، به دنبال ماجراجویی‌های جغرافیایی، فکری و معنوی می‌گردد. مشتاقانه توسط عطش سفر، این تیراندازان را می‌توان در تمام گوشه‌های جهان در حال جستجوی هیجان یافت.

جای تعجب نیست که مشتری، سیاره وفور، معنویت و رشد، بر مرد آذر حکمرانی می‌کند. او با این همه خاطرات سفر و تجاربی که دارد، داستان‌گویی عالی است و می‌تواند هر اتاقی را با قصه‌های هیجان‌انگیز و خنده‌های واگیردارش روشن کنند. بدون تلاش خاصی، آذری ها به راحتی دوستان و عاشقان را با حس طنزشان جذب می‌کنند. آنها کمدین‌های زودیاک هستند و تمام گفتگوهای خود را با طنز و صراحت آمیخته‌اند. در حالی که لطیفه‌های آنها بی‌مانند است، آذری ها باید به یاد داشته باشند که زبان تیزشان را کنترل کنند. اگرچه آنها چیزهای زیادی می‌دانند، اما همه چیز را نمی‌دانند و اگر مراقب نباشند، ممکن است برخوردی خودخواهانه یا مغرورانه داشته باشند.

برج قوس، نشانه‌ای متغیر است، به این معنی که با انعطاف‌پذیری و تطبیق‌پذیری همراه است. این خصوصیت، به خوبی بازتاب دهنده آرزوی عمیق‌ قوس‌ها برای تغییر است. قوس‌ها برای کشف و گشت‌وگذار متولد شده‌اند و حیاتی است که این کمانداران آزادی گشت‌وگذار داشته باشند. در روابط عاشقانه، قوس‌ها به دنبال همسفری هستند. این عاشقان ماجراجو، محدودیت‌ها را به سختی تحمل می‌کنند، بنابراین حرکت دائمی در هر رابطه‌ای با قوس ضروری است. اگر خوش‌شانس باشید و با یکی از این کمانداران ارتباط برقرار کنید، حتما کمربندتان را ببندید و پاسپورت‌تان آماده باشد. با قوس، همیشه سواری هیجان‌انگیزی در انتظار شماست.

قوس، نشانه‌ای که عاشق سفر است و این شور و اشتیاقش در نحوه تزئین خانه رویایی‌اش منعکس می‌شود. همچنین قوس سبکی اکلکتیک دارد و می‌خواهد خانه‌ای گرم داشته باشد که به‌عنوان منبعی برای الهام بخشیدن به دیگران نیز عمل کند. علاوه بر این، آنها عاشق رنگ‌های شیک و جسورانه‌ای مانند قرمز، آبی سلطنتی، نارنجی یا زرد هستند. علاوه بر این، آنها از وجود کمی سبز در خانه خود لذت می‌برند، تا عشق‌شان به طبیعت را منعکس کند.

چون آن‌ها کنجکاو هستند و دوست دارند طبیعت را کشف کنند، می‌توانید با انتخاب گیاهان سبز یا درختچه‌های کوچک، بخشی از طبیعت را به خانه‌شان بیاورید. همچنین، چون عاشق سفر هستند می‌توانید نقشه‌ها را روی دیوارها آویزان کنید یا کره‌های زمین را در اطراف خانه قرار دهید. همه چیز درباره‌ی آوردن جهان بیرون به داخل خانه‌ی دوست‌داشتنی‌شان است. خانه‌شان باید حس جهانگردی را منعکس کند، بنابراین شما شاهد وجود اشیای زیادی خواهید بود که یادآور شهرها و فرهنگ‌های مختلف هستند مانند فرش‌های مراکشی، مجسمه‌های هندی و سایر سوغات‌های عجیب و غریب.

تیرانداز هرگز در بازی عشق به هدفش اصابت نمی‌کند. او بازیگوش، شوخ‌طبع و همیشه مسلط است. ذهن باز و طبیعت کنجکاو او به این معنی است که ماجراهای عاشقانه مرد آذر هرگز یکسان نیستند. پیش از اینکه بتواند عاشق شود، باید بفهمد که عشق چیست. گاهی اوقات دوگانگی شخصیت می‌تواند توسط مرد آذر نشان داده شود، یک دقیقه بازیگوش و جذاب، لحظه ای بعد آرام و ساکت ، مانند مردی متأهل و پیر. کدام یک شخصیت واقعی او است؟ او فقط سعی دارد واقعیت عشق را نشان دهد، هم احساس سرخوشانه و هم شعله ثابت و ملایم و سوزان عشقی که پایدار مانده است.

مرد متولد فلکی قوس به دنبال شریکی است که به شور و شوق او نسبت به هر چیز تازه و متفاوت دلبسته باشد. او خواهان همراهی است تا با او به مکان‌های مختلف سفر کند. فقط به خاطر داشته باشید که با متولد قوس بی‌پروای شما، هر چیزی ممکن است، از گفتگویی درباره تاثیر گرمایش جهانی و معنای آن برای مرجان‌های اقیانوس‌ها روی میز قهوه گرفته تا رزرو پرواز فردا صبح و حتی نظارت بر ماهیان مرده در نیمه‌ای دیگر از جهان بر روی صخره‌های مرجانی. لازم نیست که استقلال خودش را محدود کند و او انتظار دارد که شریکش نیز به همان اندازه امن و مستقل باشد. او نه حسادت می‌کند و نه مالکیت‌طلب است.

مرد آذر، که شاد، بی‌پروا و در رختخواب آتشین است، عاشقی کارکشته است. او از شریکی که شجاعت داشته باشد اولین حرکت را انجام دهد، قدردانی می‌کند و صراحت طبیعی خودش را می‌پسندد. جسمانیت برای او بسیار مهم است و او چندین فتح را بر پایه تختخوابش حک کرده است. او خودباور است و ذهن بازی دارد، به این معنی که تقریبا هیچ چیزی نیست که کماندار شما حاضر به امتحان کردن آن نباشد، چه از نظر مکان، وضعیت یا وسایل جانبی. سکس ورزش مورد علاقه هر مرد آذری است و این نیمه مرد، نیمه سنتوریون از واگذار کردن کنترل به شریک مناسب بین ملحفه‌ها ابایی نخواهد داشت.

طالع بینی مرد متولد آذر (قوس)

اینها هشدارهای دوستی با یک مرد آذری هستند، یک شریک آذری می‌تواند مشاور، دسیسه‌کننده و درمانگر باشد، همه در حالی که به طور مداوم شرکای خود را به سمت چیزهای جدید و هیجان‌انگیز سوق می‌دهد. در نتیجه، زندگی با یک شریک آذری می‌تواند جالب ترین رمانس هر فرد باشد.

شغل و کار مرد آذر ماهی

مرد آذر ماه همیشه در جستجوی حقیقت و دانش است و عمیقاً خواهان شغلی است که علاقه‌اش به آزادی و گرایشش به کارهای جسورانه را پشتیبانی کند. کارهای پشت میز در یک کابین کوچک و خاکستری اصلاً برای فردی بی‌صبر و پر جنب و جوش مانند او مناسب نیست.

این مرد به وسیله‌ی ویژگی‌هایش به عنوان یک آرمان‌گرا تصویر شده است، که شور و نگاه مثبت او به «لیوان نیمه پر» می‌تواند کاملاً جذاب باشد. اگر کاری را پیدا کند که واقعاً دوست داشته باشد، تمام قلب، ذهن، بدن و روح خود را در آن خواهد گذاشت. کاوش کلمه‌ای کلیدی در شغل یک مرد ماه نشان آذر است. کار به عنوان یک عکاس خبری برای نشنال جئوگرافیک می‌تواند شغل رویایی برای این مرد باشد. یک مرد متولد آذر به ورزش، شکار، ماهیگیری یا هر کاری با حیوانات علاقه‌مند خواهد بود.

برای مرد ماه آذر، کار تحقیقی یا مبارزه برای عدالت در سیستم قضایی ممکن است بخشی از جستجوی او برای حقایق باشد. این مردان دوست دارند قهرمان باشند و برای هر فرصتی زندگی می‌کنند تا در یک جستجوی جسورانه، حماسی و گاهی بی‌پروا به دنبال معنای واقعی بگردند.

رابطه حرفه‌ای بسیار شبیه به یک رابطه عاشقانه است، بر پایه صداقت، اعتماد و ارتباط شفاف بنا شده است. اینها همه زمینه‌هایی هستند که در آن‌ها برج قوس برتری دارد. اگر شما قدرشناس بینش، انعطاف‌پذیری و میل سیری‌ناپذیر به نوآوری هستید، یک فرد متولد برج قوس می‌تواند همکاری شگفت‌انگیز باشد. با این حال، اگر انتظار داشته باشید با کسی کار کنید که به یک برنامه پیش‌بینی‌پذیر پایبند باشد و اقتدار شما را زیر سؤال نبرد، قوس شما را دیوانه خواهد کرد!

کلید داشتن یک رابطه کاری موفق با یک فرد متولد برج آذر، بهره‌برداری از نقاط قوت و ارزش قائل شدن برای نظراتشان است. اعتماد داشته باشید که یک فرد متولد برج قوس می‌تواند فراتر از چهارچوب‌ها فکر کند و احتمالاتی را ببیند که ممکن است برای شما واضح نباشد. اگر بیش از حد به آن‌ها تردید کنید، قوس مقاومت می‌کند و ممکن است بی‌ادب شود. با این حال، اگر شما به کنجکاوی و انگیزه آن‌ها اعتماد کنید و اجازه دهید که به طور مستقل فکر و کار کنند، آن‌ها این اعتماد را با صداقت و وفاداری پاداش خواهند داد.

در محیط کاری، اگر شما فردی هستید که یک مرد آذری دارید، مهم است که به یاد داشته باشید ساختار، سازمان را به پیش می‌برد. این ساختار برای اینکه شما را احساس اسارت کنید وجود ندارد! اگر در نقش خود احساس خفگی می‌کنید، با رئیس خود صحبت کنید تا ببینید چطور می‌توانید انعطاف پذیری بیشتری به کارتان اضافه کنید. و به یاد داشته باشید، واقعاً لازم است که کاری که شروع می‌کنید را به پایان برسانید. ایده خوبی است که با افرادی که به آنها اعتماد دارید رابطه برقرار کنید و بتوانند به آن ها مسئولیت بدهید و آنها به شما کمک کنند که وظایف خود را به انجام برسانید. برای مرد برج قوس لازم است که با وظایف جدید و فکر برانگیز چالشی ایجاد شود. این آقا به سرعت به سمت دیگری حرکت می‌کند اگر شما او را از نظر فکری مشغول ندارید.

مشاغلی مانند کارآفرینی، محقق بازار، جنگلبان، راهنمای سفر، مشاور، فیلسوف، معلم، یا ناشر باید برای مرد برج قوس در نظر گرفته شوند.

سازگاری مرد آذر با سایر برج‌ها

برخی از افراد خصوصیات بهتری نسبت به دیگران برای داشتن یک همخوانی عاشقانه موفق با ماه آتشین آذر ارائه می‌دهند. دیگر نشانه‌های آتشین بیشترین شانس برای سازگاری را دارند، چون چیزهای زیادی مشترک دارند. شامل برج اسد (مرداد) و برج حمل (فروردین). نشانه‌های هوایی نشانه‌های آتشین را تغذیه می‌کنند، پس برج دلو (بهمن)، برج میزان (مهر) و حتی برج جوزا (خرداد) می‌توانند با خلق و خوی مرد آذری هماهنگ شوند. نشانه‌های زمینی محکم مانند گاو(اردیبهشت)، بز (دی) و سنبله (شهریور) ممکن است با صبر و تحمل برنامه‌های همیشه در حال تغییر کماندار را نداشته باشند، حتی اگر بتوانند ثبات را به رابطه بیاورند.

آب آتش را خاموش می‌کند، بنابراین سرطان (تیر)، عقرب (آبان) و ماهی (اسفند) احتمالا باعث خفه شدن حس کماندار می‌شوند. ممکن است ـن ها پوست کلفتی برای تحمل نظرات غیر ملاحظه‌کارانه کماندار را نداشته باشند.

 سازگاری مرد آذر با سایر برج‌ها

او معمولا با بره (فروردین)، شیر(مرداد)، ترازو (مهر) و دلو (بهمن) بیشترین سازگاری را دارد. با این حال، سازگاری بیشتر از مقایسه‌ی فقط نشانه‌های خورشیدی نیست. نشانه‌ی خورشیدی شما ویژگی‌های بیرونی را به دیگران نشان می‌دهد، اما نشانه‌ی ماه شما نحوه‌ی احساس کردن شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر خود را به شدت جذب یک مرد کماندار می‌یابید، حتی اگر نشانه‌های خورشیدی شما در نگاه اول سازگار نباشند، پیش بروید و او را بیشتر بشناسید. ممکن است جنبه‌های عمیق‌تری در نمودارهای شما باشد که به شما کمک کند اختلافات را پشت سر بگذارید و زمینه‌ی مشترکی پیدا کنید و عشق پایداری را بیابید.

نقاط قوت و ضعف مرد آذر

مردان متولد برج آذر افرادی دوست‌داشتنی هستند که به دین، فلسفه و معنای همه چیز علاقه‌مندند. آنها جهانگردان ابدی‌اند. مردی که زیر نشانه ستاره‌ای برج قوس متولد شده است، ماجراجویی‌ را دوست دارد و همه امکانات زندگی را می‌بیند. برای تعیین اینکه حقیقت کجاست، می‌خواهد همه جا را جستجو کند. صراحت، شجاعت و خوش‌بینی او از بهترین ویژگی‌های مرد آذر هستند. او یک سرگردان بی‌قرار است، پس مشارکت در جستجویش، قدردانی از خردمندی‌اش و احترام به عقایدش بهترین کاری است که می‌توانید برای حفظ توجه او انجام دهید. بی‌احتیاطی و بی‌صبری او شامل برخی از ویژگی‌های منفی برج قوس است. مرد برج قوس گاهی می‌تواند بی‌پرده، سطحی و بیش از حد خودباور باشد.

نقاط قوت: سخاوتمند، آرمان‌گرا، شوخ‌طبع ، مستقل

متولدین برج قوس، رگه‌ای مستقل دارند. برای یک فرد متولد برج قوس، استقلال و آزادی برای دنبال کردن آنچه می‌خواهند در زمانی که می‌خواهند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آن‌ها جهانگرد، ریسک‌پذیر و دارای ذهنیت تجاری و ورزشی عالی هستند! این به این معناست که برخی از خلاق‌ترین افراد موجود متولدین برج قوس هستند. متولدین برج قوس از پیمودن مسیرهای خود، حتی اگر به معنای تنها رفتن باشد، هیچ ترسی ندارند.

یک فرد متولد برج آذر، که تمایل به فلسفی اندیشیدن و عمیق شدن دارد، یک روح جستجوگر و معنوی است. یکی از چیزهایی که بیشتر مردم را به سمت متولدین برج قوس جذب می‌کند، توانایی آن‌ها برای دیدن یک تصویر کلی و توانایی تشخیص مشکلات دوستان‌شان و دادن مشاوره است. داشتن یک دوست صمیمی متولد برج قوس می‌تواند مانند داشتن یک مشاور عاطفی شخصی یا مربی زندگی باشد. متولدین برج قوس با گروه‌های متنوع از مردم به خوبی کنار می‌آیند و همیشه آماده‌اند تا با تجربه‌های دیگران احساس همدلی کنند. به همین دلیل، متولدین برج قوس معمولاً خوش صحبت هستند.

ضعف‌ها: بسیار پرتنش، خیلی بی‌صبر، بی‌پرده، خودخواه

متولدین آذر تحمل زیادی برای نقد ندارند. این یکی از بزرگ‌ترین معایب بالقوه شخصیت برج قوس است، اگر او حواسش نباشد، اعتماد به نفس می‌تواند به خودبزرگ‌بینی تعبیر شود! شخصیت‌های متعادل برج قوس مطمئن می‌شوند که هنر فروتنی را نیز تمرین کنند. گاهی اعتماد به نفس بالای مرد آذری، غرور و خودبینی تفسیر می‌شود، صداقت یک فرد متولد آذر می‌تواند بی‌پرده و بدون توجه به آداب نزاکت‌ باشد. یک فرد متولد آذر همیشه روی نقاط مثبت تصویر کلی تمرکز می‌کند و اگر احساسات شما در مسیر او قرار بگیرند، آن‌چنان موضوعی نیست که برای او خیلی مهم باشد.

افراد با طبیعت حساس‌تر همیشه توسط یک فرد متولد آذر آزرده خاطر می‌شوند، چرا که حتی اگر کمی تند باشد، حقیقت همان حقیقت است. در بدترین حالت، آذری ها به راحتی خسته شده و به سراغ موضوع بعدی می‌روند و این امر باعث شده است که آن‌ها شهرت به بی‌قرارترین فراری‌ها از تعهد در میان نشان‌های زودیاک را کسب کنند. اگر می‌خواهید کسی را صدا کنید که کار را به هم بزند و بعد فرار کند، یک فرد متولد آذر را صدا کنید. و چون آن‌ها به وعظ کردن علاقه دارند، اما همیشه کار را انجام نمی‌دهند، بینش‌های بزرگ آن‌ها گاهی اوقات می‌تواند کمی خیالی و سطحی باشد.

مردان مشهور متولد آذر ماه

مرد متولد آذر، که کنجکاو و خلاق است، یکی از بزرگ‌ترین مسافران میان تمام نشان‌های زودیاک است. ذهن آزاد و نگاه فلسفی‌اش او را به گشت و گذار در سراسر دنیا به دنبال معنای زندگی وادار می‌کند. فرد متولد آذر که از تغییرات لذت می‌برد، برونگرا، مطمئن به نفس و پرشور است. افراد متولد آذر قادر به تبدیل ایده‌های خود به اقدامات واقعی هستند و همه کاری می‌کنند تا به اهداف خود برسند.

همانند دیگر نشانه‌های آتش، برای آموختن بیشتر، برج قوس نیاز دارد که به طور مداوم با جهان در ارتباط باشد. سیاره حاکم بر قوس، مشتری است، بزرگ‌ترین سیاره زودیاک. هیجان آن‌ها حد و مرزی ندارد و به همین دلیل افرادی که تحت نشانه برج قوس متولد شده‌اند، حس شوخ طبعی زیادی دارند و بسیار کنجکاو هستند.

فهرست مشاهیر برج قوس ما شامل برد پیت، بروس لی، فرانک سیناترا، مارک رافلو، بن استیلر، جیک جیلنهال، و چارلی پوت می‌شود.

پرسش‌های متداول

سازگاری رابطه آذر و آذر چگونه است؟

رابطه بین دو برج قوس پرانرژی و سرگرم کننده است. آن‌چه در قدرت احساسی کم دارد، با ارتباط عالی و اشتراک در ارزش‌ها و تجربیات جبران می‌شود. اما جایی که این زوج واقعاً درخشان می‌شوند، اتاق خواب است. دو برابر آتش، دو برابر شور و هیجان، و دو برابر سرگرمی. اگر این دو حرارت را بالا ببرند، به هر دو در این خوش گذرانی واقعاً خوش می گذرد.

بهترین ایده سفر برای مردان آذر ماهی چیست؟

افرادی که تحت نشان برج قوس هستند، نه تنها از بیرون بودن لذت می‌برند، بلکه برای احساس رضایت، به آن نیاز دارند. یکی از راه‌های عالی برای ارتباط با طبیعت، شرکت در یک سافاری است.

بهترین هدیه برای مرد متولد آذر چیست؟

به حکیمان آذری چیزی فلسفی یا با حس طنز خوبی عرضه کنید. همیشه می‌توانید از یک سفر به عنوان یک هدیه مناسب به آن‌ها اطمینان داشته باشید.

نظر شما چیست؟

شما چی فکر می‌کنید؟

نقطه
Logo